Kategoriler
» Ekonomi    » KEYNES   
 
Eser Adı KEYNES  
Yazar / Yazarlar Roger E. Backhouse Bradley W. Bateman
Çeviren Müfit Günay
ISBN 978-975-298-360-1
Sayfa Sayısı 304
Boyut 135 x 210
Fiyat 33,00 TL
 
John Maynard Keynes XX. yüzyılın en tanınmış ve en etkili iktisatçılarından biri olarak bilinir. Bu özelliğin yanında, etik ve olasılık kuramı üzerine yazan bir düşünür, Bloomsbury Grubu'nun üyelerinden biri olan sanatçı ve sanatçı hamisiydi. Bu çalışmanın katılımcıları Keynes'in iktisat kuramı ve metodolojisi üzerine geliştirdiği görüşleri onun yaşamının kişisel özellikleriyle harmanlayarak irdeliyor. Keynes'in yapılandırdığı kuram ve görüşlerin kaynaklarına dönük açık referanslar, yazışmalarının günyüzüne çıkardığı gerçekler ve dönemin ruhunun bütünlüklü bir incelemesi yoluyla geçen yüzyılın iktisat teorisini başatn ayağa yenilemiş bir düşünürün portresi şekilleniyor. Konunun uzmanlarına olduğu kadar meslekten olmayan okuyucuya da seslenen nitelikli ve açınlayıcı bir Keynes monografisi.
 
KeynesCrv.jpg
ROGER E. BACKHOUSE & BRADLEY W. BATEMAN

Roger E. Backhouse, Birmingham Üniversitesi'nde iktisat tarihi ve felsefesi profesörüdür. İktisat tarihi ve metodolojisi üzerine kaleme aldığı onlarca kitap ve makaleyle tanınıyor. ABD'de The Ordinary Business of Life (2004) başlığıyla yayımlanan yapıtı Penguin History of Economics and Ordinary Business of Life (2002) dünya çapında tanınmasını sağladı.

Bradley W. Bateman, Iowa Grinnel College'de Gertrude B. Austin iktisat profesörü. Keynes's Uncertain Revolution (1996) başlıklı yapıtıyla adını duyuran Bateman, Keynes and Philosophy: Essays on the Origin of Keynes's Thoughts başlıklı yapıtının da eş-editörlerinden biridir.


İçindekiler

Katkılar

1. Hünerli Bir Kazanç: Maynard Keynes'in Yaşamı ve Eserleri
2. Keynesçi Devrim
3. Keynes ve Modern Makro-Ekonominin Doğuşu
4. Bir Marshallcı Olarak Keynes
5. Doktor Keynes: Bir Tanıbilimde Ekonomik Kuram
6. Keynes ve İngiliz Ekonomi Politikası
7. Keynes ve Cambridge
8. Keynes ve Yazışmaları
9. Keynes ve Filozoflar
10. Keynes'in Siyasal Felsefesi
11. Keynes ve Olasılık
12. Bir Ahlaki Yaşam Sanatı: Keynes ve Bloomsbury
13. Keynes ve Ahlakbilim
14. Modernizm ve Post-Modernizm Arasında Keynes
15. Keynes ve Keynesçilik

Kaynakça
Dizin

 

 
Bu kategoriye ait ilginizi çekecek diğer kitaplar
Web Tasarım: AdaNET